www.Forumcular.Cinebb.Com
Forum, Chat, Sohbet, Paylasim, Müzik, Mp3, Video, izle, Film, Msn, limewire, winamp, Vizyon, Siir, Ask, Sevgi, Kalp, Facebook, Favori, Youtube, izlesene, video izle, film izle
Forum, Chat, Sohbet, Paylasim, Müzik, Mp3, Video, izle, Film, Msn, limewire, winamp, Vizyon, Siir, Ask, Sevgi, Kalp, Facebook, Favori, Youtube, izlesene, video izle, film izle
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle

2 posters
YazarMesaj
DraqoN
Webmaster
Webmaster
DraqoN

Erkek
Hobileri : Spor
Meslek : Öqrenci
RuhHaLi : Sinirli
Teşekürler : 0

Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Empty
MesajKonu: Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle   Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle I_icon_minitimePtsi Ocak 11, 2010 10:41 pm

Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Fifa2002kapak

Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Fifa20022

Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle Fifa20024

FIFA serisini takip edenler bilir, FIFA serisinin ilk oyunu 1995 yılında çıktı. Oyunseverler çok beğenmiş olacak ki her yıl yenisini dört gözle beklediler. Ben de her yıl FIFA’yı merakla bekleyenler arasındayım. Genelde FIFA serisinin yeni oyununu oynadığımda önce büyük bir heyecan sonra FIFA’daki yenilikleri keşfetme ve en son olarak “Ha bu muymuş FIFA? Bütün yıl bu oyunu mu bekledik?” diyorum. Ama FIFA 2002’de bu sözleri söylemedim. Çünkü oyunun kalitesi diğer FIFA’lara göre çok daha iyi. Yine de eksikleri yok değil. Bu eksikleri yazıda okuyacaksınız. Tabi artıları da…

Bu oyundaki bence en büyük gelişme topu istediğimiz gibi kullanabilmemiz. Pası istediğimiz ölçüde ayarlamız, şutu istediğimiz sertlikte atmamız, şutu veya pası istediğimiz yöne atmamız, adam kaçırmak gibi… Bu sayede oyuna daha gerçekçi futbol atmosferi hakim olmuş. Diğer FIFA’lardaki futbol size gerçek futbol hissini vermiyordu. Bunda o futbol hissi çok daha fazla ama bir Winning Eleven’daki kadar da iyi değil.

Bu yılki FIFA’da farklı olarak ödüller kısmı var(Rewards). Dünya Kupası elemelerine katılarak gruptan çıkarsanız (yani Dünya Kupası’na katılmayı başarırsanız), Rewards kısmından bazı şeyler açılıyor. Mesela UEFA’da gruptan çıktınız Avrupa Şampiyonası açılıyor. Bu diğerleri için de geçerli. Asya’yı bitirin Asya Kupası, Amerika’da gruptan çıkın Amerika Kupası gibi… Rewards kısmında bazı futbolcuların resimlerini de görebilirsiniz (Nuno Gomez, Totti…)

Oyundaki Creation Centre da bayağı geliştirilmiş (diğer FIFA’lardaki Customize). Bu bölümde kendi oyuncunuzu, kendi takımınızı hatta kendi liginizi yapabilirsiniz. Futbolcuların krampon renginden hangi ayağını kullandığına kadar detaya inilmiş. Mutlaka bakmalısınız.

Biraz da oynanışa geçelim. Bu sefer oynanabilirliği çok iyi yapmışlar. Özellikle adamları kaçırmak çok zevkli. Basıyorsunuz “Q”ya adam sağa sola depar atıyor siz de topu yuvarlıyorsunuz ve gollll. Tabi bu işlemi yaparken bir eksiklik gördüm. Adam depar atıyor ama topu atmazsanız kalenin içine giriyor, yani filelere, Hay Allah… Onu kovalayan adam da peşinden. Zaten bu oyundaki en büyük eksiklik futbolcuların yapay zekalarının kötü olması.

Başka bir güzellik de şutu istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz. Topa falso verebilmeniz. Topa falso verirseniz gol olma olasılığı daha yüksek. Şutta en beğenmediğim şey ise topa yön vermenin zor olması. Bu yüzden boş kaleye o kadar çok gol kaçırdım ki çok sevdiğim bilgisayarımı az daha parçalıyordum. Bu sizin de başınıza gelecek. Topa yön vermek isteyeceksiniz rakip topu kapacak. Bunu yapmayıp da hemen şut çekmek isterseniz top Out’a gidecek. Ama sakin olun, rahatlayın… (Bu lafları söylüyorum çünkü anormal derecede sinirlenenleriniz vardır).

Diğer FIFA’larda CTRL tuşuna bastığında adamlarınız pres yapıyordu. ALT tuşuna bastığınızda ofsayt taktiği yapıyorduk. Bunların hepsi FIFA 2002’de kaldırılmış. Bunu yapmasalardı iki saat rakibin önünde deli danalar gibi koşmazdık. Bunun yerine SPACE tuşu oyuna koyulmuş. Zaten vardı da bu sefer farklı bir görevde. SPACE tuşuna bastığınızda 1-2 yapıyorsunuz, yani duvar pası. Artistik hareketleri de “E” tuşuyla yapıyoruz haberiniz olsun.

Oyun sırasında bol bol Auto-Replay göreceksiniz. Bir foul yaptığınızda veya ofsayta düştüğünüzde nasıl foul yaptığınızı veya nasıl ofsayta düştüğünü görebilirsiniz. Replay’lerin hepsi yavaşlatılmış şekilde tıpkı Maraton programını izler gibi. Auto-Replay’i ayarlardan kapatabilirsiniz.

Sıra oyunun en güzel bölümünü anlatmaya geldi. Müzikler. Aslında müzikleri yazının sonuna doğru anlatırım ama müzikler oyunun içinde çok yer aldığı için yazının ortasında müzikleri anlatmak daha mantıklı geldi. Maça çıktığınızda, gol attığınızda, menüdeyken çok süper müzikler çalıyor. Özellikle gol attığınızda çalan müzikler sizi öyle bir gaza getiriyor ki hep gol atasınız geliyor (Kontr-ataktan gol yemeyin ama). Bir de iyi bir tesisatınız varsa oyundaki SFX’leri kapatın ve oyun içinde müzik açın. Böylece oyun çok daha zevkli hale gelecektir.

Oyunun grafikleri de serinin diğer oyunlarına göre çok daha iyi. Futbolcuların yüzleri daha gerçekçi çizilmiş. Kramponların dişlerini bile görebilirsiniz. Grafiklerde hava olayları çok güzel yapılmış. Özellikle yağmur yağdığında, sahayı sis kaplaması hava olaylarının kalitesini gösteriyor. Yalnız grafikleri full açtığınızda oyun yavaşlıyor. Oyunu 1024×768 çözünürlüğünde oynuyorum. Yukarıda 8MB ekran kartı yazmışım ama en azından 16 MB’lık bir ekran kartına ihtiyacınız var. Grafiklerde ufak tefek hatalar var o da futbolcuların birbirinin içinden geçmesi, reklam panolarının içinden geçmesi gibi.

Seslerde ise pek fazla yenilik yok, sadece futbolcuların saha içinde konuşmaları var. Onun dışında müziklerin harika olduğunu yukarıda söylemiştim.

Oyun hakkında şu ana kadar yazdığım bilgiler genelde olumluydu. Ama şimdi yazdıklarım biraz olumsuz şeyler olacak. Bir futbol oyununda aradığım şey, oyunu oynarken gerçek futbol hissi vermesidir. FIFA’nın en büyük eksiği bu. Gerçek futbol hissini bir türlü veremiyor. Oyunu ilk oynadığınızda belki bu pek göze batmıyor ama belli bir süre geçtikten sonra çok göze batmaya başlıyor (Herhalde oyunu ilk aldığımızdaki heyecandan ötürü). Sizin başınıza geldi mi bilmiyorum ama orta sahadan o kadar çok gol yedim ki kafayı yememek elde değil. Hadi bir kez veya iki kez olur ama her maçta da olmaz ki. Yediğim gollerin çoğu doksandan. Bir de rakip o kadar iyi top yapıyor ki gerçek hayatta hiçbir takım bu kadar iyi top oynayamaz. FIFA’yı yapanların bu açıkları görmeleri lazım. Gerçek futbol hissini oyunculara vermeleri lazım. Yoksa FIFA hep yerinde sayar. Gelişmiş grafikler önemli değil gerçek futbol hissi önemli.

Oyun 200 MB'dir.

Gereksinimleri : İşlemci: PII 233
RAM: 32 MB
Ekran Kartı: 4 MB
HDD: 50 MB

Hileleri : Uzaktan gol atmak için santranın biraz ilerisinden şut tuşu d'ye basılı tutun müthiş golller atıyorsunuz.Ayrıca falsolu şutlar için c+d ve ya z+d ye basın.

Emege Saygı Cevap yazmadan Linkleri Göremezsiniz..
http://Forumcular.Cinebb.com
cabaoglu
Asker
Asker

Erkek
Hobileri : Sanane
Meslek : Napacan

MesajKonu: Geri: Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle   Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle I_icon_minitimePaz Mayıs 29, 2011 11:25 pm

Saolasın Smile
cabaoglu
Asker
Asker

Erkek
Hobileri : Sanane
Meslek : Napacan

MesajKonu: Geri: Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle   Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle I_icon_minitimePaz Mayıs 29, 2011 11:26 pm

Linkler ölmüş mk

Fifa 2002 - Full - Oyun indir - Download - Yükle
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-